Główna - O firmie

O firmie

Informujemy, że Firma uzyskała subwencję finansową z Tarczy Finansowej PFR 2.0., w ramach której wsparcia udziela Polski Fundusz Rozwoju S.A.

JMS | usługi wspomagające transport kolejowy

F.H.U. JMS, to firma z wieloletnim doświadczeniem, której profesją jest między innymi świadczenie specjalistycznych usług dla podmiotów działających na rynku kolejowym (mających swoją siedzibę na terenie Polski oraz pozostałych krajów Unii Europejskiej), szkolenie i egzaminowanie pracowników wykonujących czynności na stanowiskach kolejowych, świadczenie usług trakcyjnych, serwis lokomotyw, a także świadczenie usług w zakresie dowozu drużyn trakcyjnych. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom rynku świadczymy również usługi w zakresie wykonywania prac manewrowych na bocznicach, usługi doradcze oraz redagowanie instrukcji i regulaminów.

Zdobywając doświadczenie na rynku kolejowym i pozyskując do współpracy wysokiej klasy specjalistów, świadczone przez nas usługi spełniają wymagania nie tylko stawiane przez normatywy regulujące prace transportu kolejowego, ale przede wszystkim wpływają na podwyższenie bezpieczeństwa kolejowego naszych kontrahentów.

misja

Świadczenie usług mających wpływ na podwyższenie bezpieczeństwa w transporcie kolejowym.

cel

Bycie wiodącą firmą świadczącą usługi dla podmiotów działających na rynku kolejowym.

 

Pod marką KursyKolejowe.pl  świadczymy usługi w ramach wyspecjalizowanej jednostki szkoleniowej oraz ośrodka szkolenia maszynistów oraz kandydatów na maszynistów.

W obszarze wyspecjalizowanej jednostki szkoleniowej prowadzimy szkolenia teoretyczne przygotowujące do egzaminów kwalifikacyjnych. Powołane przy naszej firmie (przez Urząd Transportu Kolejowego) komisje egzaminacyjne przeprowadzają egzaminy kwalifikacyjne, weryfikacyjne oraz okresowe. W ramach wyspecjalizowanej jednostki szkoleniowej przeprowadzamy także pouczenia okresowe dla osób wykonujących czynności na stanowiskach kolejowych.

W drugim obszarze działalności marki KursyKolejowe.pl, tj. ośrodka szkolenia maszynistów wpisanego pod numerem PL17/2015 do rejestru ośrodków szkolenia, prowadzonego przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego realizowane są kursy na licencję maszynisty; kursy na świadectwo maszynisty; sprawdziany wiedzy i umiejętności; pouczenia okresowe; szkolenia z wykorzystaniem symulatora pojazdów kolejowych

Od grudnia 2015 roku jesteśmy w posiadaniu najnowocześniejszego w Polsce symulatora lokomotywy elektrycznej „Dragon” oraz pierwszego symulatora lokomotywy spalinowej „6Dg” na których systematycznie realizujemy szkolenia maszynistów oraz kandydatów na maszynistów. Od grudnia 2022 roku do zasobów ośrodka dołączyły uniwersalny symulator lokomotywy elektrycznej („Dragon 2”, „Vectron”, „Traxx”) oraz uniwersalny symulator elektrycznego zespołu trakcyjnego („ELF 2”, „FLIRT 3”, „ED 250”, „IMPULS”) w ramach zrealizowanego zamówienia przez SIM Factor.

Na życzenie kontrahenta realizujemy specjalistyczne szkolenia, seminaria oraz konferencje z branży kolejowej.

Pozostałe informacje związane z marką KursyKolejowe.pl dostępne są na stronie www.kursykolejowe.pl oraz na fb.com/kursyjms.

 

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

 

 

 

Od lipca 2014 roku, jako jedyna firma w Polsce posiadamy licencję wyłącznie na świadczenie usług trakcyjnych. Spełniając wymagania w zakresie systemu bezpieczeństwa SMS posiadamy certyfikat bezpieczeństwa – część A i część B – na świadczenie usług trakcyjnych na rzecz przewoźników rzeczy oraz osób.

Świadczone przez JMS usługa trakcyjna, to przede wszystkim dbałość o bezpieczny przewóz powierzonych nam pociągów, spełnianie kryteriów zawartych w systemów zarządzania bezpieczeństwem naszych kontrahentów w ich instrukcjach i regulaminach.

Nasi maszyniści to sprawdzeni, o wieloletnim doświadczeniu wysokiej klasy specjaliści.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!